top of page

Video Prodüksiyon NedirVideo Prodüksiyon; video oluşumunu kapsayan tüm süreçlerin tamamıdır. Sırasıyla, ön hazırlık, yapım ve yapım sonrası olarak 3 ana başlıktan oluşmaktadır. Her bir bölüm kendi içinde kritik önem arz etmekte ve bu süreçlerin başarılı bir ekip tarafından yönetilmesi gerekmektedir.Yapım Öncesi ( Pre- Prodüksiyon )

Video Prodüksiyon hizmetlerine başlama sürecinde ilk olarak yapım aşaması önem taşır. Öncelikle Çekim mekanlarında keşif ve gözlem yapılır. Bu süreçte, projeyle ilgili detaylı analiz gerçekleştirilir ve pazar araştırması yapılır. Projeye uygun olarak senaryo hazırlığı, müzik seçimi, metin yazımı ve seslendirme faaliyetleri belirlenir. Bu ana etmenler tamalandığında, yapım öncesi hazırlık çalışmaları da başarıyla tamamlanmış sayılır.

Yapım Aşaması ( Prodüksiyon )

Video Prodüksiyon hizmetlerinde 2. Aşama olan yapım süreci, söz konusu firmada yapılacak olan çekimleri kapsar. Çekim senaryosuna ve oluşturulan metine uygun olarak gerçekleştirilen profesyonel çekimler sonucu elde edilen ham görüntüler veya yapılacak çalışmaya bağlı olarak satın alınacak lisanslı stok görüntüler, post prodüksiyon aşamasına sorunsuz bir şekilde geçilmesine olanak sağlar. Böylelikle yapım süreci de başarılı bir şekilde tamamlanmış olur.

Yapım Sonrası ( Post Prodüksiyon Aşaması )

Video Prodüksiyon sürecinin son aşaması olan Yapım sonrası süreci, bu aşamaya gelene dek oluşturulan ve var olan tüm materyallerin programa aktarılması ile başlar. Konsepte uygun kurgu/montaj kapsamında, ses ve müzik miksajı, logo animasyon tasarımı, görsel efekt tasarımı, senkronizasyon ve renk düzenleme eşliğinde video hazırlanmış olur.

Modern tasarımlar eşliğinde video prodüksiyon hizmetleri sunan Medyabox, ürettiği her bir projede, yenilikçi anlayışını ve deneyimlerini birleştirerek; amaca yönelik yüksek kaliteli Tanıtım Filmi Çekimi, Reklam Filmi Çekimi, Video Klip Çekimi, Sinema Filmi Çekimi, Ürün Tanıtım Filmi Çekimi, Etkinlik Klibi Çekimi, Klipler vb. Alanlarda Video Prodüksiyon hizmetleri sunar. Dünyanın neresinde olursanız olun, Medyabox, Belgesel Filmi Çekimi, Havadan Çekim, Infografik Video Yapımı, Eğitim Filmi Çekimi, İş Güvenliği Filmi Çekimi alanlarında yüksek kaliteli video prodüksiyon hizmetleri sunmaktadır. Dilerseniz İletişim sayfamızdan bizimle firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Comments


bottom of page