Tanıtım Filmi ve ÖnemiTanıtım filmi… Gerekli midir gereksiz midir? Çok net bir cevap: EVET. Kesinlikle gereklidir! İster freelancer, ister çok küçük bir işletme, ister uluslararası kurumsal bir firma olun hiç fark etmez. Neden mi? Çünkü insanlar video izlemeyi seviyor!

Şimdi bunu açıklayalım. Her satış için temelde sadece 2 adım vardır: Etkileşim ve Dönüşüm.. Sizinle etkileşime geçen ziyaretçilerinizi dönüşüme çevirmeniz gerekir. Bu kadar! Bu noktada video önemli

bir yardımcıdır. Öncelikle Etkileşim adımını açıklayalım:

Online bir ziyaretçinin web sitenizi ziyaret ettiğini düşünelim. İşiniz ya da ürününüz ile ilgili birçok görsele ve açıklayıcı yazıya sahip olabilirsiniz. Ancak bu gerçekten de etkileşimi artıracak bir unsur değildir. Metinler en fazla 1 ya da 2 dakika okunacak ve sonrasında sıkılan potansiyel müşteri sonsuza kadar kaybedilecektir.

Şimdi de sıkıcı bir metin yerine ürün ya da hizmeti etkili bir şekilde açıklayan kısa ve etkileyici bir tanıtım filmine sahip olduğumuzu düşünelim. Yapılan çalışmalar video'ların insan beynine yazıya oranla 60.000 kat daha hızlı işlendiğini göstermiştir. Böylece potansiyel müşteri çok kısa sürede Ürün ya da hizmet ile ilgili birçok bilgiye sahip olacaktır.

Ayrıca insanların video içeriğini paylaşma oranı %39 daha fazladır. Ziyaretçilerinizin sosyal medya aracılığı ile video'nuzu y ayması, sitenize daha çok müşteri çekmenizi sağlayacaktır. Ve böylece s itenizin arama motorlarındaki konumu da üst sıralara yükselecektir. Bu da daha çok potansiyel müşteri ile etkileşime geçeceğiniz anlamına gelir.

Etkileşim kısmını tamamladık. Şimdi de video'nun dönüşüme olan katkısını inceleyelim:

Araştırmalar sonucu videoların diğer içerik türlerine göre %70 daha fazla dönüşüm sağladığını söylemektedir. Peki video izlemek neden bu kadar etkili olabiliyor? Çünkü ürün ya da hizmet hakkında daha ayrıntılı bilgi almak, kişiyi satın almaya yöneltiyor. Ayrıca video izlemek müşteriye güven duygusu aşılıyor ve markanızın bilinirliğini artırıyor.

Bunların yanı sıra en önemli mesajı tekrarlamakta fayda var. İnsanlar video izlemeyi seviyor!

Gelin size tanıtım filmi konusunda yardımcı olalım. Sizin için, size uygun olan en iyi video stratejisi ile çalışmalara başlayalım.

Bugün bizimle iletişime geçin ve işinizdeki gelişmeleri keyifle izleyin. www.medyabox.com.tr

#tanıtımfilmi #önemi #çekimi #şirkettanıtımfilmi #firmatanıtımfilmi #fabrika #video #çekim #tanıtımvideosu #nasıl #nedir